Committees
CHAIRMEN
- Dariusz Hreniak
- Wiesław Stręk
- Eugeniusz Zych
HONORARY CHAIRS
Janina Legendziewicz (Poland) Renata Reisfeld (Israel)
International Advisory Committee
Luisa E. Bausá (Spain)
Artur Bednarkiewicz (Poland)
Marco Bettinelli (Italy)
Georges Boulon (France)
Mikhail Brik (Estonia)
John A. Capobianco (Canada)
Luis Carlos (Portugal)
Galina Dovbeshko (Ukraine)
Miroslav Dramićanin (Serbia)
José García Solé (Spain)
Marek Godlewski (Poland)
Philippe Goldner (France)
Jorma Hölsä (Finland)
Luiz Jacobsohn (USA)
Ulrich Kynast (Gremany)
Stefan Lis (Poland)
Jiang Li (China)
Artur Bednarkiewicz (Poland)
Marco Bettinelli (Italy)
Georges Boulon (France)
Mikhail Brik (Estonia)
John A. Capobianco (Canada)
Luis Carlos (Portugal)
Galina Dovbeshko (Ukraine)
Miroslav Dramićanin (Serbia)
José García Solé (Spain)
Marek Godlewski (Poland)
Philippe Goldner (France)
Jorma Hölsä (Finland)
Luiz Jacobsohn (USA)
Ulrich Kynast (Gremany)
Stefan Lis (Poland)
Jiang Li (China)
Xiaogang Liu (Singapore)
Rachid Mahiou (France)
Michał Malinowski (Poland)
Oscar Malta (Brazil)
Andries Meijerink (The Netherlands)
Anja-Verena Mudring (USA)
Witold Ryba-Romanowski (Poland)
Maria Luisa Saladino (Italy)
Marek Samoć (Poland)
Alok Srivastava (USA)
Andrzej Suchocki (Poland)
Irena Szczygieł (Poland)
Setsuhisa Tanabe (Japan)
Shiwei Wang (China)
Ka-Leung Wong (Hongkong, China)
Rachid Mahiou (France)
Michał Malinowski (Poland)
Oscar Malta (Brazil)
Andries Meijerink (The Netherlands)
Anja-Verena Mudring (USA)
Witold Ryba-Romanowski (Poland)
Maria Luisa Saladino (Italy)
Marek Samoć (Poland)
Alok Srivastava (USA)
Andrzej Suchocki (Poland)
Irena Szczygieł (Poland)
Setsuhisa Tanabe (Japan)
Shiwei Wang (China)
Ka-Leung Wong (Hongkong, China)
CONFERENCE SECRETARIES
Mariusz Stefański
Robert Tomala
LOCAL ORGANIZING COMMITTEE
Vitalii Boiko
Paulina Bolek
Mykhailo Chaika
Bartłomiej Cichy
Przemysław Dereń
Tomasz Ferenz
Paulina Gawryszewska-Wilczyńska
Marta Gordel-Wójcik
Jerzy Hanuza
Joanna Jedoń
Ewa Kasprzycka
Daniela Kujawa
Dagmara Kulesza
Aneta Lipa
Paulina Bolek
Mykhailo Chaika
Bartłomiej Cichy
Przemysław Dereń
Tomasz Ferenz
Paulina Gawryszewska-Wilczyńska
Marta Gordel-Wójcik
Jerzy Hanuza
Joanna Jedoń
Ewa Kasprzycka
Daniela Kujawa
Dagmara Kulesza
Aneta Lipa
Anna Łukowiak
Małgorzata Puchalska
Agata Musiałek
Justyna Nasalska
Marcin Nyk
Mateuisz Oleszko
Andrii Shyichuk
Magdalena Skrajnowska
Katarzyna Szymańska
Jerzy Sokolnicki
Joanna Trojan-Piegza
Rafał Wiglusz
Justyna Zeler
Piotr Żemojtel
Małgorzata Puchalska
Agata Musiałek
Justyna Nasalska
Marcin Nyk
Mateuisz Oleszko
Andrii Shyichuk
Magdalena Skrajnowska
Katarzyna Szymańska
Jerzy Sokolnicki
Joanna Trojan-Piegza
Rafał Wiglusz
Justyna Zeler
Piotr Żemojtel